• https://www.facebook.com/guneysangunesenerjisistemleri
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905323546326
  • https://www.instagram.com/guneysangunesenerjisistemleri/
  • https://www.youtube.com/channel/UCE0EwIzyQ2KktdrsPZmt9kQ

Isı Pompası

Güneysan Isı Pompası

Isı Pompası Nedir

Güneş enerjisi sistemlerinde kullanılan önemli parçalardan biri de ısı pompasıdır . Isı pompası enerji maliyetlerini düşürmede kullanılan yöntemlerden biridir. Isı pompaları elektrik ile çalışır. Isı pompası hava, toprak veya suyu kaynak olarak kullanabilir. Kapalı sisteme sahip olan bu pompalar dışarıdan aldığı kaynağı kendi içerisinde bazı dönüşümler sonucunda ısı olarak iletilmesini sağlar. Sıcak su veya soğuk su teminini sağlar. Çalışma prensibi genel olarak doğadan aldığı enerji ile gerçekleşir. Elde edilen enerjinin %75 doğadan ( hava, toprak ve su) karşılarken sadece%25’ini elektrik enerjisinden karşılar. Sistem en basit tabirle güneş enerjisinin dönüşümünü sağlayan termal dönüşüm sağlayan yapıdır. En ucuz olan enerji kaynağından bile yarı yarıya tasarruf etmenizi sağlar. Isı pompası tek taraflı bir sistem değildir. Kışın soğuğunda sizi ısıttığı gibi yazın da serinlemenizi sağlayabilir. İzmir ve çevresinde faaliyet gösteren Güneysan Güneş Enerjisi firması olarak bu cihazlar için bizim ile iletişime geçebilirsiniz. Asla sonu gelmeyecek olan temiz ve yenilebilir enerji kaynaklarını tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. ISI POMPALARI
ISI POMPALARI-VİTOCAL 200-SISI POMPALARI-VİTOCAL 200-S
ISI POMPALARI-SOLİTHERMA SPLİT INVERTER ISI POMPALARI-SOLİTHERMA SPLİT INVERTER

Isı Pompası Nedir

Isı pompası, ısı enerjisi transferi yapan ve bu işlemi gerçekleştirirken elektrik enerjisi harcayan sistemlere verilen isimdir. Isı pompaları tıpkı soğutma makineleri gibi buhar sıkıştırmalı çevirime göre çalışmaktadır. İkisi arasındaki başlıca fark ise soğutma makineleri ortamdan ne kadar ısı çekerse o kadar soğutmasıdır. Isı pompasının amacı ise ortamın sıcaklığını daha yüksekte tutmaya çalışmasıdır. Isı pompası ve soğutma makineleri arasındaki farkı anlamak için buzdolaplarını örnek olarak ele alabiliriz. Buzdolapları içini soğuttuğu gibi ısı pompaları evin içini ısıtırlar. Aynı termodinamik özelliklerinden faydalanılsa da kullanım amaçları farklıdır. Klimalarda örnekler arasında olabilir. Kış aylarında evimizi ısıtmak için dış ortamdan ısı çekip iç ortamı ısıtırlar. Aralarındaki fark ise ısı pompalarının temel enerji kaynağı klimalardan farklıdır. Isı pompası sistemi üç temel yapıdan oluşur. Bunlar yoğuşturucu, buharlaştırıcı kısılma vanası ve kompresördür. Sistem birbirine kılcal borular ile bağlantılıdır. Aynı zamanda sistem içersin deki özel yapıdaki sıvı sayesinde kolay ısıtma işlemi gerçekleştirilebilir. İzmir ve çevresinde faaliyet gösteren Güneysan Güneş Enerjisi firması ile ısı pompası kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Isı Pompası Avantajları

Isı pompası teknolojisinin bize sunduğu yenilenebilir enerji kaynaklarının son nesillerinden biridir. Ev veya işyerinizde kullanabileceğiniz bu enerji kaynakları temiz ve çevreci enerji ürünüdür. Isıtma ihtiyacı zaman zaman çok masraflı olabilir. Bu masrafı düşürmek için pek çok yol deneyebilirsiniz. Ama enerji için yakıt ihtiyacınız her daim olacak. Bu yüzden tasarruf yapmanız gereken ise kullandığınız kaynaktır. Geleneksel kaynaklardan tasarruf yapmanız yeteri kadar ısınmanızı engeller. Isı pompası ise burada devreye giriyor. Geleneksel sistemlerden farklı bir enerji kaynağını hizmetinize sunuyor. Yüzde 80’i doğadan karşılanan bu enerji sisteminin yalnızca yüzde 20’lik kısmı elektik enerjisinden elde edilir. Bunun anlamı ısınmanızın büyük bir kısmının bedelsiz bir şekilde karşılandığıdır. Doğada bulunan hava, su veya topraktaki termal enerjiden faydalanarak çalışan sistemin doğaya herhangi bir zararı yoktur. Güneşten gelen ışınlar hava, su ve toprakta soğrulur. Isı pompaları bu soğrulan güneş enerjisini kullanır. İzmir ve çevresinde faaliyet gösteren Güneysan Güneş Enerjisi firması ile ısı pompası avantajlarından faydalanabilir ve çok uygun fiyata ısınma ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Isı Pompası İle Ucuz Enerji

Yenilenebilir enerji kaynakları ilk kurulumlarının ardından ucuz bir enerji kaynağı olarak bilinir. Çünkü ısıtma sistemi için gerekli enerjiyi doğadan karşılanır. Isı pompası ise buna verilebilecek iyi örnekler arasındadır. Isı pompaları dolaylı olarak güneşten beslenen enerji sistemleridir. Güneş ışınlarının toprağa, suya veya havaya aktardığı enerjinin ısıya dönüştürülmesi ile sistem çalışır. Geleneksel olarak kullanılan fosil yakıtları belli ücretler karşılığında temin edilirken ısı pompasının kullandığı enerji tamamen doğadan elde edilen temiz kaynaklardır. Bu yüzden diğer ısınma tiplerine göre neredeyse bedavadır. Elde edilen ısı enerjisinin beşte dördü bedelsiz olarak karşılanır. Sadece beşte birlik kısım elektrik enerjisinden kullanılır. Bu da ucuz olarak ısınma ihtiyacınızı karşılamanızı sağlar. Aynı zamanda ısı ayarı yaparak evinizi belli sıcaklıkta tutabilirsiniz.  Isı pompası tabiri yerinde ise havadan ısınma maliyetinizin büyük bir kısmını karşılar. Diğer yandan yer altı suyu ile de ısınabilirsiniz veya toprak ile bunu yapmanız mümkündür. Yapılması gereken konumunuza göre hangisinin uygun olduğunu belirlenmesidir. Ardından tüm işlemleri İzmir ve çevresinde faaliyetlerini yürüten Güneysan Güneş Enerji firması yapacaktır. Detaylı bilgilendirme için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Isı Pompası İle Doğal Isınma

Isı pompası günümüz teknolojisinin bize en büyük armağanlarından biridir. Isınma ihtiyacı insanoğlunun varlığından bu yana vazgeçilmezlerindendir. Günümüzde yaygın olan ısınma sistemleri fosil yakıtlar ile yapılıyor. Bu sistemler doğaya yani Dünyamıza büyük zarar veriyor. Fosil yakıtlar kullanıma hazır olana kadar ve kullanım esnasında çıkan zehirli gazlar doğayı tahrip ediyor. Bunlarla birlikte oldukça masraflı olan bu sisteme en iyi alternatif yenilenebilir enerji kaynakları. Doğaya zararı olmadığı gibi ilk kurulumları ardından neredeyse masrafsız olan bu sistemler ile hem doğayı hem de cebinizi koruyabilirsiniz. Isı pompası doğal ısınma sistemlerinden biridir. Isınma ile kalmayıp soğutma ve sıcak su için bu sistemi kullanabilirsiniz. Güneş enerjisinden faydalanan ısı pompaları çalışma prensibi başlıca olarak enerji dönüşümüdür. Güneş ışınları Dünyamıza geldiği anda birçok farlı ortam tarafından soğurulur. Toprak, su ve hava da soğrulan enerji ısı pompası aracılığı ile dönüştürülür. Bu temiz enerjiyi eviniz veya iş yerinizde kullanabilirsiniz. İzmir ve çevresinde faaliyet gösteren Güneysan Güneş Enerjisi firması sistem kurulumu ve temini konusunda yardımcı olabilir.


Isı Pompası Kullanım Alanları

Isı pompası doğadan bulunan düşük sıcaklıkta bulunan enerjiyi yükselterek kullanılmasını sağlayan cihazlardır. Isı pompaları çalışma sistemi klimalardaki soğutma çevrimine benzer şekildedir. Sistem içerisinde kompresör ve soğutucu akışkan devresi bulunmaktadır. Bu sistemlerin en iyi yanlarından biri de hava, su ve toprak gibi doğada bulunan bedava enerji kaynaklarından yenilenebilir enerjinin elde edilmesidir. İlk kurulumun ardından diğer enerji sistemlerine göre neredeyse masrafsızdır. Evinizde, iş yerinizde veya yazlığınızda yani nerede isterseniz orada bu sistemi kullanabilirsiniz. Kurulum yapılacak konuma göre hangi kaynaktan enerji elde edileceği tespit edilir. Ardından sistem kurulumu gerçekleştirilir. Bu enerji kaynakları arasından en kolay bulunanı havadır. Bundan dolayı günümüzde en çok tercih edilen hava kaynaklı ısı pompalarıdır. Topraktan veya sudan da yararlanılabilir. Termal enerjiden elde edilen ısı her yerde bulunur. Dış ortamdaki hava, su ve topraktan elde edilen ısı alınarak termodinamik döngü içerisinde kullanabileceğiniz şekle dönüştürülür. İzmir ve çevresinde faaliyetlerini sürdüren Güneysan Güneş enerjisi firmasını tercih edebilir ve ısınma, soğutma ve sıcak su gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.


Doğanın Gücü İle Isıtan Isı Pompası

Isınmak, serinlemek ve sıcak su sürekli ihtiyacımız olan şeylerdir. Kışın soğuktan korunmak, yazın sıcaktan bunaldığınızda veya banyoda sıcak suya ihtiyacınızı gidermek için ısı pompası kullanabilirsiniz. Isı pompalarının en önemli özelliği gerekli olan kaynağı doğadan karşılamasıdır. Güneşten gelen ışınlar toprakta, suda ve havada depolanır. Bu depolama bir enerji korunmasıdır. Bu cihazlar ise enerjiyi alır ve ısıya dönüştürür. Tamamen yenilenebilir bir enerji sistemidir. Çoğunlukla hava kaynaklı ısı pompaları tercih edildiği gibi toprak ve suda bulunan termal enerjide kullanılabilir. Çevreye zararı olmayan bu sistemler sayesinde doğa ile uyumlu şekilde ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Fosil yakıtlar yani yenilenemeyen yakıt sistemlerine göre oldukça uygun fiyatlara arzu ettiğiniz hizmete kavuşabilirsiniz. İlk kurulumları ardından diğer sistemlere göre neredeyse bedava bir enerji kaynağına sahip olabilirsiniz. Sistem yapısı itibariyle elde edilene ısının yüzde 80’ini bedelsiz olarak kullanmanız mümkün. Geriye kalan yüzde 20’lik kısım ise elektrik enerjisinden elde edilir. Bu oran geriye kalan kısım ile karşılaştırınca dikkate almayacak kadar azdır. İzmir ve çevresinde faaliyetlerini yürüten Güneysan  Güneş enerjisi firması ısı pompası kurulumu ve temini için hizmetinizdedir.

Neden Isı Pompası Kullanılmalısınız

Isı pompası yenilenebilir enerji sistemleri arasındadır. Günümüzde yaygın olarak fosil yakıtlar kullanılsa da yenilenebilir enerji git gide yaygınlaşmaktadır. Doğal ve çevreci kaynakların kullanımı gelecek kuşaklara daha iyi bir Dünya bırakmak için elzemdir. Isı pompası çevreci enerji sistem olarak tanımlanabilir. Yenilenebilir enerji kaynaklarının bir diğer özelliği de masrafsız ve ucuz enerji olmasıdır. Bu yüzden cazip ve kullanışlıdır. Isı pompalarında kullanılan enerjinin büyük bir kısmı bedelsiz olarak hava, toprak veya sudan karşılanır. Çok az bir kısmı da elektrik enerjisinden karşılanmaktadır. Kullanılan elektrik enerjisi sistemin çalışması için harcanır. Dış ortamdan çekilen termal enerjinin dönüşümü esas alınan bir sistemdir. Isıtma amacı dışında soğutma ve sıcak su temini için de kullanılabilir. Herhangi bir yerde kurulumu gerçekleştirilebilen sistem sayesinde ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. İzmir ve civarında faaliyet gösteren Güneysan Güneş enerjisi firması aracılığı ile ısı pompası enerji sisteminden faydalanabilirsiniz. Alanında uzman ekibi ile hizmet veren firmamız aracılığıyla sizde doğaya zarar vermeden ısınma ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Masrafsız Isınmak İçin Isı Pompası

Eğer ısı pompası kullanmıyorsanız ısıtma, soğutma ve sıcak su için yıl içinde gereksiz yere maddi masraf yapıyorsunuz demektir. Isı pompası aracılığı ile ihtiyaçlarınızın büyük kısmını bedelsiz olarak karşılayabilirsiniz. Enerji sisteminde kullanılan enerjinin yüzde 80’i güneş ışınlarından elde edilir. Güneş enerjisi ışınları toprak, su ve hava tarafından soğurulur. Isı pompası bunlardan birinden ısıyı çeker ve yükselterek kullanım alanına yönlendirir. Böylece ısınma ihtiyacı neredeyse masrafsız şekilde karşılanır. Fosil yakıtlardan elde edilen enerjinin devamı gelmesi için sürekli kullanılması gerekir. Yani sürekli olarak satın alma işleminiz gerekir. Isı pompaları için bu durum söz konusu değildir. İlk kurulum masrafları ardından kullandığınız ısı enerjisinin sadece yüzde 20’lik kısmı için ödeme yaparsınız. Bu ödemeleri sistemin çalışması için kullanılan elektrik enerjisine ödersiniz. Fosil yakıtlara veya sadece elektrik enerjisine dayalı klasik ısıtma sistemlerine göre beş kat daha verimli çalışır. Verimli, neredeyse masrafsız ve çevreci bir enerji sistemi olan ısı pompasını tercih edebilirsiniz. İzmir ve çevresinde faaliyet gösteren Güneysan Güneş enerjisi firması aracılığı ile sistemin kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.


Isı Pompası Fiyatları

Isı pompası yenilenebilir enerji sistemleri arasında sıkılıkla tercih edilenlerden biridir. Güneş ışınları, ışık ve ısı enerjisini toprağa, suya ve havaya aktarır. Isı pompası ise bunlardan bu enerjiyi alır ve ısı enerjisine dönüştürerek kullanımınıza sunar. Isınma, sıcak su ve soğutma amaçlı olarak kullanılabilir. Elde edilen enerjinin miktarına ve kullanım yerine göre ısı pompası büyüklüğü değişmektedir. Bu değişimlerde fiyatları etkileyen unsurlardır. Diğer yakıt sistemlerine göre kullanım aşamasında oldukça ucuzdur. Bu yüzden ilk kurulum masrafları tek seferlik olduğu için geleceğe yönelik bir yatırım olarak bakılabilir. Çünkü ısı pompası ile elde edilene enerjinin beşte dördü kadar kısmı doğadan bedelsiz olarak karşılanır. Geri kalan kısmı ise elektrik enerjisinden karşılanır. İsterseniz bu elektrik enerjisini de güneş enerjisi panelleri aracılığı ile elde edebilirsiniz. Havalı Güneş kollektörleride ısı pompası ile çalışmaktadır.  Çevreye duyarlı olan bu sistemler aracılığı ile ihtiyaçlarınızı cüzi miktarlar ile karşılayabilirsiniz. İzmir ve çevresinde faaliyet gösteren alanında yetkinliği ispatlanmış olan Güneysan Güneş enerjisi firması aracılığı ile ısı pompası sistemini temin edebilirsiniz.

Isı Pompası

Yenilenebilir enerji kaynakları temiz enerji olduğu gibi ucuz enerji kaynaklarıdır. İlk kurulumları için yapılan masrafı ilk birkaç yıl içinde amorti edebilirsiniz. Ardından ise neredeyse bedavaya enerji ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Geleceğe yönelik bir yatırım olarak da değerlendirilebilir. Aynı zamanda temiz enerji kaynakları olduğu için doğaya zarar vermemişte olursunuz. Isı pompası ise bu enerji sistemlerinden biridir. Dolaylı olarak ve direk olarak güneş enerjisinden beslenen bir sistemdir. Toprak, su veya havadaki düşük termal enerjinin alınarak yükseltilmesi sonucunda ısınma, soğutma ve sıcak su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Havalı güneş kollektörleri ile entegre de çalışabilmektedir. Fosil enerji sistemlerine göre beş kata kadar daha verimlidir. Enerji ihtiyacının büyük bir bölümünü doğadan alır. Küçük bir kısmı ise elektrik enerjisi ile sağlanır. İsterseniz elektrik enerjisini de güneş panellerinden karşılayarak yüzde yüz bedavaya ısı enerjisi elde edebilirsiniz. Isı pompası fiyatları kullanılacak alanın büyüklüğü ve elde edilmesi istenen enerji boyutuna göre değişiklik gösterir. İzmir ve çevresinde faaliyetlerini yürüten Güneysan Güneş enerji firması ile ısı pompası kurulumunu yapabilirsiniz.